۵ اشتباهی که زیورالات شما را خراب می کند

زیورالات یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی همه ما است. اما این موجودات زیبا و دوست داشتنی شکست ناپذیر نیستند و باید در نگه داری آنها دقت کامل داشت. به هر حال پولی که بابت آن پرداختید خود به خود این نیاز به توجه را فریاد می زند. با بامیلو همراه باشید تا ۵ نکته در مورد زیورالات را مشاهده کنید.

 1. ساخت قلعه ی شنی را برای کوچکتر ها بذارید.
  با اینکه شن بازی لب ساحل خیلی لذت بخش است، اما حواس تان باشد که قبل از شروع به بازی، انگشتر ها و دستبند های تان را در بیاورید: حتی بهترین شن ممکن هم برای زیورآلات تان مضر است چرا که روی سنگ ها و نگین ها مانند سنباده عمل می کند.
 1. بدون زیورآلات حمام آفتاب بگیرید.
  کرم ضد آفتاب روی نگین ها را می پوشاند و شکست و بازتاب نور را کاهش می دهد. این امر به این معنی است که نگین ها دیگر براق و شفاف نیستند. برای جلوگیری از این امر، اگر لب ساحل می روید، زیورآلات خوب و گران قیمت تان را در خانه بگذارید. اگر زیورآلات تان نگین های رنگی دارد، کلا زیر نور آفتاب از آنها استفاده نکنید.
 1. انگشتان در گرما ورم می کنند و در آب سرد منقبض می شوند.
  در تابستان قضیه این است: انگشتان مان در گرما ورم می کنند و در آب سرد منقبض می شوند. این یعنی اگر انگشتر تان در انگشت تان گیر کرد، نگران نباشید! به محض این که دست تان را در آب سرد فرو ببرید، به راحتی بیرون می آید.
 1. هنگام سفر، زیورآلات تان را از هم جدا کنید.
  اگر زیورآلات تان را قاتی پاتی کنار هم بگذارید، با هم کنار نمی آیند. مثلا، الماس روی مروارید خط می اندازد، یا ممکن است یک دستبند به یک گردنبند گیر کند. پس حواس تان باشد برای جلوگیری از خط افتادگی و مشکلاتی از این قبیل، همیشه زیورآلات تان را از هم جدا کنید و در جعبه های نرم قرار دهید.
 1. می خواهید موقع سفر زیورآلات بخرید؟ صبر کنید!
  معمولا شهرهایی که به آنها سفر می کنیم، جای خوبی برای خرید است، پس اگر دل تان می خواهد به عنوان یادگاری یک دستبند یا انگشتر بخرید (در مقابل زیورآلات محلی دست ساز، که حتما باید بخرید!)، مطمئن شوید که از یک جواهر ساز با تجربه خرید کنید. اکثر جواهر سازان با تجربه گارانتی بازگشت پول ۳۰ روزه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.